Przychylnym okiem: spojrzenie na TUSZ DO RZĘS

Podstawowe błędy w aplikacji podkładu mineralnego. Dlaczego warto ich unikać?

Kosmetyki mineralne są stworzone dla każdej z nas. Są bezpieczne, dają przepiękny efekt i zapewniają trwały makijaż. Niestety nie każda dziewczyna wie, jak poprawnie ich używać. Aby nauczyć się tej sztuki, dowiedz się, jakich błędów podczas aplikacji podkładu mineralnego nie popełniać.

1. Podkład jako puder na podkład płynny

Mimo że podkłady mineralne mają sypką formułę, to nie sprawdzą się w roli pudrów aplikowanych na podkłady płynne. Dlaczego? Otóż po kilku godzinach zwarzą się, a na twarzy powstaną nierówności. Niezależnie od tego, jaką ilość podkładu mineralnego będziesz chciała zastosować, makijaż się nie uda. Nie ma znaczenia też rodzaj aplikatora i marka płynnego podkładu.

2. Niepoprawna aplikacja

Najlepszy efekt makijażu uzyskasz wtedy, kiedy będziesz nakładała go cienkimi warstwami, a potem dokładała kolejne. Nie ma sensu nabieranie na pędzel lub puszek dużych ilości kosmetyku, bo część z niego osypie się lub utworzy na buzi ciemne plamy. Do zrobienia makijażu wystarczy dosłownie odrobina podkładu mineralnego.

3. To nie ten odcień

Tan błąd popełnia wiele dziewczyn. Używają podkładu, który jest zbyt ciemny lub za jasny. W efekcie na twarzy powstają plamy lub smugi, a my wyglądamy na chore lub starsze o kilka lat. Jak dobrać kolor podkładu mineralnego? Robimy to trochę inaczej niż w przypadku tradycyjnego kosmetyku. Jego odcień sprawdzamy na skórze szyi. Podkłady mineralne dostępne są w bardzo wielu odcieniach, dlatego każda z nas znajdzie ten idealny.

4. Źle dopasowana formuła podkładu

Wśród podkładów mineralnych znajdziemy te do różnych typów cery i dające różne wykończenie. Mamy zatem produkty matujące do skóry tłustej i rozświetlające do skóry pozbawionej blasku. Na stronach niektórych producentów kosmetyków mineralnych znajdziesz tabele i schematy z podziałem na rodzaj cery, odcień i tonację.

5. Nieprzygotowana skóra

Pokłady mineralne mają to do siebie, że podkreślają suche skórki i mogą wysuszać cerę. Unikniemy takich niedoskonałości wtedy, gdy odpowiednio przygotujemy skórę. Pamiętać trzeba o peelingach, nawilżaniu, stosowaniu masek oraz o ochronie latem i zimą.

6. Zapchane pory skóry i podrażnienia

Nawet mineralne podkłady mogą uczulać i zapychać pory skóry, choć dzieje się to rzadziej niż w przypadku klasycznych podkładów. Zapychanie cery i podrażnienia mogą być również spowodowane używaniem innych kosmetyków pielęgnacyjnych, niedokładnym demakijażem lub specyfiką cery.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *